PL EN
PARTNERZY
PARTNERS

Organizatorzy

Organizers

General information

  • Data wydarzenia:
    3 - 4 maja 2014 r.
  • Miejsce:
  • Delegaci WCA:
  • Organizatorzy:
    Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie,
    MagicznaKostka.pl,
    @ Radosław Ciuk, @ Paweł Włoszek, @ Klaudia Ciuk
  • Konkurencje:
    3x3x3
    2x2x2
    4x4x4
    5x5x5
    6x6x6
    7x7x7
    3x3x3 jedną ręką
    3x3x3 stopami
    3x3x3 bez patrzenia
    3x3x3 liczba kostek bez patrzenia
    Pyraminx
    Megaminx
    Rubik's Clock
    Skewb
  • Wpisowe:
    25 zł
    zniżka dla zawodników Śląskiej Ligi Speedcubingu: 5 zł

    płatne przelewem na konto:

    Krzysztof Kuncki
    20 1140 2004 0000 3202 7480 8083
    Tytuł: „Chorzów imię i nazwisko”

    W przypadku dokupienia przez zawodnika posiłku lub noclegu w tytule prosimy
    zamieścić odpowiednią informację – patrz zakładka Nocleg i posiłki.

    Uiszczenie opłaty rejestracyjnej jest finalnym krokiem potwierdzającym rejestrację.
    Zawodnicy zatwierdzani będą na liście po zaksięgowaniu
    ich opłaty wpisowej na koncie.


    Rejstracja oraz opłata wpisowego są jednoznacze z akceptacją Regulaminu zawodów.
  • Limit zawodników:
    250
  • Koniec rejestracji:
    16 kwietnia 2014 r. - rejestracja zamknięta

    Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany limitu zawodników
    w trakcie trwania rejestracji oraz do wprowadzania korekt harmonogramu.

  • Date of the event:
    3rd - 4th May 2014
  • Venue:
  • WCA Delegates:
  • Organisers:
    Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie,
    MagicznaKostka.pl,
    @ Radosław Ciuk, @ Paweł Włoszek, @ Klaudia Ciuk
  • Events:
    3x3x3
    2x2x2
    4x4x4
    5x5x5
    6x6x6
    7x7x7
    3x3x3 one-handed
    3x3x3 with feet
    3x3x3 blindfolded
    3x3x3 multi blind
    Pyraminx
    Megaminx
    Rubik's Clock
    Skewb
  • Registration fee:
    25 zł
    discount for the competitors from Silesian Speedcubing League – 5 PLN

    payment by transfer:

    Krzysztof Kuncki
    20 1140 2004 0000 3202 7480 8083
    Title: „Chorzow name and surname”

    If the competitors decide to purchase the accommodation and board,
    they are kindly requested to write appropriate information.
    See tag: Accomodation and board.

    Paying the registration fee is the final step that confirms the registration.
    The competitors will be accepted on the list after putting the payment
    down on the organizers’ account.


    By registrating and paying registration fee
    you accept the Competition Regulations.
  • Competitors limit:
    250
  • Deadline of the registration:
    16th April 2014 - registration closed

    Organizers stipulate the right to change the competitors’ limit during
    the process of registration, and to make amendments to the event regulations.

Zarejestrowani zawodnicy

Registered competitors

L.p. Imię i nazwisko / Full name Miejscowość / City Państwo / Country 3 2 4 5 6 7 oh bf mbf ft p m cl sk
1. Mateusz Ambroży Tarnowskie Góry Poland
2. Piotr Bakuła Sulejówek Poland
3. Wojciech Barciaga Pszów Poland
4. Kacper Bendig Sosnowiec Poland
5. Piotr Bienias Katowice Poland
6. Tomek Bogdanik Dąbrówka Poland
7. Patryk Bola Chojnice Poland
8. Hunor Bózsig Budapest Hungary
9. Kalina Brzezińska Starogard Gdanski Poland
10. Wojciech Burda Opole Poland
11. Łukasz Burliga Kraków Poland
12. Bartosz Bździel Swarządz/Poznań Poland
13. Marcel Całka Dąbrowa Górnicza Poland
14. Michał Cekus Opole Poland
15. Piotr Chodera Sośno Poland
16. Daniel Chudecki Augustów Poland
17. Michał Chudzik Chorzów Poland
18. Mateusz Cichoracki Grudziądz Poland
19. Klaudia Ciuk Jastrzębie-Zdrój Poland
20. Maciej Ciuk Jastrzębie-Zdrój Poland
21. Radosław Ciuk Jastrzębie-Zdrój Poland
22. Weronika Cudzich Grojec Poland
23. Dominik Czechowski Kielce Poland
24. Michał Diak Rokietnica Poland
25. Julia Drewniok Tarnowskie Góry Poland
26. Kamil Drężek Bielsko-Biała Poland
27. Radosław Drozdowicz Zawiercie Poland
28. Jakub Dysarz Kędzierzyn-Koźle Poland
29. Łukasz Dyszy Piekary Śląskie Poland
30. Igor Ferdek Chorzów Poland
31. Mateusz Fydrych Świerklany Poland
32. Wojciech Gaik Będzin Poland
33. Dawid Gałka Bestwina Poland
34. Angelika Gaweł Turza Śląska Poland
35. Miłosz Gdula Nowy Sącz Poland
36. Patrycja Głodzińska Dąbrowa Górnicza Poland
37. Patryk Gołębiowski Kędzierzyn-Koźle Poland
38. Adam Gottscholl Rybnik Poland
39. Burda Grzegorz Opole Poland
40. Bartłomiej Gut Gorenice Poland
41. Michał Halczuk Lublin Poland
42. Jakub Hanuszkiewicz Łódź Poland
43. Kamil Henkelman Tarnowskie Góry Poland
44. Jakub Hołoga Kędzierzyn-Koźle Poland
45. Agata Honisz Wodzisław Śląski Poland
46. Zuzanna Hora Dąbrowa Górnicza Poland
47. Kamil Inglot Tarnowskie Góry Poland
48. Paweł Włoszek Iploman Katowice Poland
49. Kacper Jach Będzin Poland
50. Marcin Jakubowski Starogard Gdański Poland
51. Bartosz Janecki Tarnowskie Góry Poland
52. Piotr Janecki Tarnowskie Góry Poland
53. Cyryl Janicki Katowice Poland
54. Bartosz Jarzyński Chorzów Poland
55. Anna Jasiewicz Bytom Poland
56. Bartosz Jasiewicz Bytom Poland
57. Paulina Jaskulska Łódź Poland
58. Jakub Jaskulski Jastrzębie-Zdrój Poland
59. Dawid Kafel Zabrze Poland
60. Przemysław Kaleta Radom Poland
61. Norbert Kamiński Nowy Sącz Poland
62. Łukasz Kasprzak Tarnowskie Góry Poland
63. Paweł Kasprzykowski Bielsko-Biała Poland
64. Adrian Katulski konin Poland
65. Dominik Kauczor Chorzów Poland
66. Karol Kędzierski Sosnowiec Poland
67. Jakub Kipa Chorzelów Poland
68. Bartek Klimeczek Jawiszowice Poland
69. Jonatan Kłosko Czerwionka-Leszczyny Poland
70. Wojciech Knott Rzeszów Poland
71. Michał Koczy Knurów Poland
72. Łukasz Kosz Chorzów Poland
73. Marcin Kowalczyk Dąbrowa Górnicza Poland
74. Paweł Kowol Gliwice Poland
75. Patryk Kozieł Kozy Poland
76. Piotr Kózka Pszczyna Poland
77. Kamil Kriegler Katowice Poland
78. Artur Kristof Rybnik Poland
79. Oliwier Kruczek Dąbrowa Poland
80. Adam Krupa Bytom Poland
81. Weronika Krzakiewicz Sosnowiec Poland
82. Jakub Kuderski Poznań Poland
83. Krzysztof Kuncki Łódź Poland
84. Kamil Kuzio Knurów Poland
85. Dawid Lipiński zoetermeer Netherlands
86. Paweł Lipiński Sosnowiec Poland
87. Maciej Lyer Kraków Poland
88. Łukasz Łach Jawiszowice Poland
89. Adam Malicki Oświęcim Poland
90. Szymon Malinowski Katowice Poland
91. Robert Maruszczyk Woźniki Poland
92. Mieszko Masłowski Tarnowskie Góry Poland
93. Dawid Matuszczyk Kamień Poland
94. Szymon Mazur Pyskowice Poland
95. Kamil Mieńko Świętochłowice Poland
96. Aleksandra Mogiła Łazy Poland
97. Błażej Morgała Wodzisław Śląski Poland
98. Szymon Moroń Bielsko-biała Poland
99. Wojciech Moska Świętochłowice Poland
100. Marcin Mroskowiak Katowice Poland
101. Adrian Napieracz Knurow Poland
102. Tomáš Novotný Kuřim Czech Republic
103. Sebastian Nowicki Krosno Poland
104. Aleksander Osiowski Nowy Sącz Poland
105. Bartłomiej Owczarek Mysłowice Poland
106. Filip Paryż Zabrze Poland
107. Adam Pawlak Ruda Śląska Poland
108. Olivér Perge Budapest Hungary
109. Agnieszka Piecha Rybnik Poland
110. Tomasz Piechowski Chojnice Poland
111. Jarosław Pituła Częstochowa Poland
112. András Placskó Budapest Hungary
113. Nikolett Placskó Budapest Hungary
114. lukas pohořelický třebíč Czech Republic
115. Piotr Pojda Głubczyce Poland
116. Kamil Pomietło Zabrze Poland
117. Daniel Poprawa Kraków Poland
118. Krzysiek Pradela Siemianowice Śląskie Poland
119. Paweł Psykała Chorzów Poland
120. Kamil Pytel Zabrze Poland
121. Adrian Reinert Zabrze Poland
122. Sonia Reinert Zabrze Poland
123. Jakub Seiffert Katowice Poland
124. Przemysław Sioła Olkusz Poland
125. Bartłomiej Sordyl Wadowice Poland
126. Kacper Stacha Sarnów Poland
127. Karol Stacha Sarnów Poland
128. Filip Stamirski Sulmin Poland
129. Kamil Stanisz Kędzierzyn-Koźle Poland
130. Patrycja Staśko Hutki Kanki Poland
131. Rafał Studnicki Wadowice Poland
132. Wojciech Szatanowski Warszawa Poland
133. Konrad Szczurek Zawada Poland
134. Patryk Szewczyk Katowice Poland
135. Dominik Szmandra Chorzów Poland
136. Paulina Szpilowska Pyskowice Poland
137. Kamil Szymański Woźniki Poland
138. Łukasz Ślimok Woźniki Poland
139. Michał Śliwiński Przezchlebie Poland
140. Szymon Śliwiński Lyski Poland
141. Jan Śliwka Polska Poland
142. Mateusz Śliż Gliwice - Żernica Poland
143. Mateusz Świeczka Będzin Poland
144. Mateusz Teśluk Bielsko- Biała Poland
145. Tomasz Tokarski Bytom Poland
146. Tomasz Tomkowicz Wrocław Poland
147. Patrycja Trząska Sosnowiec Poland
148. Piotr Trząski Sosnowiec Poland
149. Bartłomiej Wałcerz Rokitno Szlacheckie Poland
150. Konrad Warmusz Knurów Poland
151. Konrad Waszczuk Opole Poland
152. Tomasz Wdowski Sosnowiec Poland
153. Wojciech Wdowski Sosnowiec Poland
154. Aleksander Wellinski Chojnice Poland
155. Adam Wita Czernica Poland
156. Aleksander Władyka Kętrzyn Poland
157. Dominik Wojciechowski Jastrzębie-Zdrój Poland
158. Jakub Wojtaszewski Rzuców Poland
159. Mateusz Wojtulewicz Kraków Poland
160. Szymon Wojtulewicz Kraków Poland
161. Jakub Wolniewicz Poznań Poland
162. Maciej Wolny Radzionków Poland
163. Jarosław Wójcik Zabrze Poland
164. Wojciech Wójcik Dąbrowa Górnicza Poland
165. Marek Wójtowicz Lublin Poland
166. Maksymilian Wrzosek Katwice Poland
167. Kuba Zaczkowski Dąbrowa Góórnicza Poland
168. Marcin Zalewski Warszawa Poland
169. Damian Zapalski Stronie Poland
170. Piotr Zemła Rudnik Wielki Poland
171. Piotr Ziemba Oświęcim Poland
172. Jan Zych Kraków Poland
173. Paweł Zygmunt Biłgoraj Poland
174. Piotr Zygmunt Biłgoraj Poland
175. Krzysztof Żerucha Świętochłowice Poland
176. Tomasz Żołnowski Płock Poland
Suma / Total: 171 155 114 64 29 29 103 39 16 13 119 62 22 97